بین مدل های متنوع دستگاه های تصفیه هوا شک دارید؟ دستگاه مناسب خود را پیدا کنید

با ما تماس بگیرید :‌ ۰۲۶۳۳۵۱۴۰۸۱ برای مشاوره بیشتر، با ما تماس بگیرید
image

تصفیه هوای خانگی

آلودگی هوا در خانه تردید
ندارد اما چاره دارد

خرید تصفیه هوای خانگی

چرا به یک دستگاه تصفیه هوای خانگی نیاز داریم؟

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۲ ، ۳.۷ درصد مرگ میر هایی که در همان سال اتفاق افتاده ( شامل ۱۶% از مرگ های بر اثر سرطان ریه و ۲۹% از افرادی که بر اثر بیماری های قلبی جان خود را از دست دادند) با آلودگی هوای شهری ارتباط مستقیم داشته است.

بنابراین آلودگی هوای شهر‌ها که از دود کارخانه‌های صنعتی، ترافیک، گرمایش ساختمان‌ها و ریزگردها سرچشمه می‌گیرد، تهدیدی‌ بسیار جدی برای سلامتی ما به شمار می‌آید. همچنین علاوه بر آلاینده‌هایی که از بیرون می‌آیند، در هوای داخل منازل نیز آلودگی‌های مختلفی دیده می شود که بعضی از آن‌ها به مراتب خطرناک‌تر از آلودگی‌های شهری هستند. با این حال، هرچند که تنفس هوای آلوده می تواند خسارت‌های جبران ناپذیری برای سلامتی ما به همراه داشته باشد، به هیچ عنوان آن را جدی نمی‌گیریم. شاید فکر می‌کنیم که کاری از دستمان بر نمی‌آید. شاید هم تصور می‌کنیم با بستن درها و پنجره‌ها در روزهای آلوده مشکل حل می‌شود. این در حالی است که متاسفانه فراموش کردن چنین خطری و سهل انگاری ما می‌تواند نتایج جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. توصیه ما این است که برای حفاظت از سلامتی خود و اطرافیانمان نسبت به کیفیت هوایی که تنفس می‌کنیم به اندازه کیفیت غذایی که می‌خوریم و آبی که می‌نوشیم، حساس باشیم

ما بیش از 80% روز را در محیط‌های بسته مثل خانه و محل کار سپری می‌کنیم و بنابراین مشکل آلودگی هوا چاره دارد! با استفاده از یک دستگاه تصفیه هوا خانگی باکیفیت می‌توانیم هوای پاک را به خانه خود بیاوریم. همانطور که اثرات مخرب کشیدن یک نخ سیگار در روز، با یک پاکت سیگار قابل مقایسه نیست، اثرات آلودگی هوا بر سلامتی ما در صورت استفاده از دستگاه تصفیه هوا در منزل نیز بسیار کمتر خواهد بود

هوای داخل خانه پاک نیست

هوای داخل خانه پاک نیست

در منازل ایرانی، علاوه بر آلودگی های شهری که از منافذ ساختمان، در، پنجره و کانال های تهویه وارد خانه می‌شود، آلاینده های زیر نیز وجود دارند:

• پوشش های الیافی مثل پرده و فرش

• ذرات معلق ناشی از پخت و پز و سرخ کردن مواد غذایی

• گازهای شیمیایی منتشر شده از محصولات چوبی و پلاستیکی

• ذرات معلق آزاد شده توسط منسوجات (هر چیز بافته شده)

بنابراین بستن درها و پنجره‌ها مشکلی را حل نخواهد کرد و باید با استفاده از تصفیه هوای خانگی، ذرات آلاینده خطرناک را از محیط پاکسازی کرد.

هوای داخل خانه پاک نیست

کودکان ، بیماران و سالمندان در معرض خط جدی هستند

گروهی از بیماری‌­­های تنفسی که (COPD) نام دارند و شامل آسم شدید هم می­شود، بسیار پیش‌رونده هستند و هرچه فرد مبتلا بیشتر در معرض عوامل تحریک­ کننده محیط قرار گیرد، احتمال افزایش شدت بیماری بیشتر می شود.

علاوه بر آن کودکان به دلیل تعداد تنفس بیشتری که در طول روز انجام می‌دهند و سالمندان به دلیل ضعیف تر بودن سیستم دفاعی در برابر آلاینده‌های محیط به شدت حساس هستند. بنابراین استفاده از راهکارهای مطمئن برای بهبود کیفیت هوا جهت حفظ سلامتی اعضای حساس تر خانواده که در معرض خطری جدی هستند، امری بسیار ضروری است.

image

دستگاه تصفیه هوای نوجان N300 Pro


  • گارانتی ۲۴ ماهه
  • تکنولوژی دمنده‌های کم مصرف و کم صدا با موتور EC
  • مبتنی بر فیلتراسیون صرف و بدون تولید گاز ازن
  • استفاده از فیلتر‌های الیافی از سازندگان معتبر اروپایی
اطلاعات بیشتر دریافت کاتالوگ
منابع آلوده کننده هوای داخلی منزل

منابع آلوده کننده هوای داخلی منزل

همانطور که گفته شد، آلاینده های مختلفی در محیط خانه وجود دارد که سلامتی ما را با تهدید جدی رو به رو می‌کنند. بیایید دقیق تر این ذرات را بشناسیم:

icon

آلودگی های بیولوژیکی

باکتری‌ها، قارچ‌ها، ویروس‌ها، کپک، گرده‌ها، مو و مدفوع حیوانات از جمله آلاینده های بیولوژیکی هستند که در محیط خانه یافت می شوند. باتوجه به سبک زندگی ما ایرانی‌ها که به مقدار قابل توجهی از فرش استفاده می کنیم، آلاینده‌هایی مانند باکتری‌ها و گرده‌ها در فرش به سرعت افزایش پیدا می‌کنند. شوره حیوانات نیز یکی از آلاینده‌هایی است که با نگهداری حیوانات خانگی در هر جایی از منزل پیدا شده و می‌تواند منجر به ایجاد آلرژی و آسم شود.

icon

ذرات معلق بسیار ریز (PM 2.5)

ذرات معلق به دلیل اندازه کوچک و وزن بسیار کمشان می توانند به راحتی در هوا منتقل و جابه جا شوند. این ذرات به صورت کلی از گرد و خاک، فعالیت‌های ساختمانی و برخی واکنش‌های شیمیایی تشکیل می‌شوند. این آلاینده‌های بسیار ریز (کوچک تر از ۲.۵ میکرون) یا PM 2.5‌ از طریق منافذ محیط، از هوای شهری به داخل خانه منتقل می شوند.

icon

آلاینده های شیمیایی

مواد شوینده، چسب ها، رنگ‌ها، خوش‌بو کننده‌ها، مصنوعات چوبی و وسایل دکوراتیو خانه‌ها مانند پوشش های کف، همگی باعث تولید گازهای شیمیایی و آلودگی بیشتر هوای محیط می شوند. خطرات ناشی از تنفس این گازهای شیمیایی می تواند منجر به علایم خفیفی همچون سردرد، تنگی نفس و یا واکنش های شدیدتری مثل سرطان‌ها شود.

فیلترهای دستگاه تصفیه هوای خانگی

در بخش قبلی آلاینده‌های مختلفی که سلامت ما را به خطر می اندازند شناسایی شد. خبر خوب این است یک دستگاه تصفیه هوای خانگی مناسب با استفاده از فیلترهای باکیفیت، این آلودگی‌ها را به خوبی تصفیه می کند. در دستگاه‌های تصفیه هوای مناسب معمولا از دو فیلتر هپا و کربن اکتیو با ظرفیت بالا به همراه یک پیش فیلتر استفاده می شود

image

فیلتر‌های هپا

بهترین و مطمئن ترین روش برای تصفیه هوا

فیلترهای الیافی هپا تا 99% از آلاینده‌های موجود در محیط‌ را جذب خود می‌کنند. فیلترهپا ذرات بسیار کوچکی مانند pm 2.5 که با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شوند را از هوا پاکسازی می‌کند. اکثر برندهای بزرگ دستگاه تصفیه هوا نیز از این نوع فیلتر برای تصفیه هوا بهره می‌برند. دستگاه‌های تصفیه هوای نوجان نیز با استانداردهای اروپایی توسط مهندسان ایرانی طراحی می‌شوند و از با کیفیت‌ترین فیلترها برای تصفیه هوا استفاده می‌کنند.

image

فیلتر‌های کربن فعال

محوکننده بو و آلاینده‌های گازی

محو کننده بو و آلاینده‎‌های گازی فیلترهای جاذب های شیمیایی مانند کربن اکتیو گازها و بوهای موجود در محیط را به شکل بسیار مطلوبی جذب و خنثی می‌کنند. باید توجه کنید که میزان این جاذب های شیمیایی با عملکرد موثر دستگاه های تصفیه هوای شما ارتباط مستقیمی دارد و حداقل میزان قابل قبول برای مقدار جاذب در یک دستگاه تصفیه هوای مناسب برای باشگاه و محیط‌های ورزشی یک کیلوگرم است و هر چه این عدد بالاتر باشد به طور قطع عملکرد جذب گازهای آلاینده توسط دستگاه بهتر است.

آیا جایگزینی برای تصفیه هوا در خانه ها وجود دارد؟

تهویه هوا به جای تصفیه

تهویه هوا به جای تصفیه

همیشه توصیه می شود که با باز گذاشتن درها و پنجره‌ها هوای خانه را تهویه کنید. اما متاسفانه این روش به دلیل آلودگی هوا در اکثر شهرهای ایران چندان موثر نیست. چرا که هوای جایگزین از محیط بیرون در بسیاری از روزهای سال ممکن است خود دارای آلودگی های بسیاری باشد! علاوه بر آن، جایگزین کردن هوای بیرون با داخل باعث بالا رفتن مصرف انرژی مورد نیاز جهت سرمایش یا گرمایش هوای بیرون نیز می شود. به این دو دلیل، تهویه هوا همیشه جایگزین مناسب و مقرون به صرفه برای سیستم های تصفیه هوای خانگی نیست.

استفاده از گیاهان در تصفیه هوا

استفاده از گیاهان در تصفیه هوا

یکی از راهکار‌های ارزان برای تصفیه هوا در منازل ، استفاده از گیاهان آپارتمانی است. نتایج تحقیقات ناسا نیز موثر بودن گیاهان تصفیه کننده هوا برای کاهش آلاینده های محیط را تایید می کند. اما نکته قابل توجه این است ناسا برای تصفیه هوای محیط، به ازای هر ۳۰ مترمربع، استفاده از دو تا سه گلدان ۲۰ تا ۲۵ سانتی متری را توصیه می کند. در بسیاری از مواقع، امکان استفاده از این تعداد گلدان در خانه ها ممکن نیست. علاوه بر آن گیاهان برای جذب آلاینده‌ها سرعت کند و محدودی دارند. بنابراین استفاده از آن‌ها مفید است، اما به تنهایی کافی نیست.

در نتیجه به نظر می‌رسد در کنار این راه حل ها، همچنان استفاده از یک دستگاه تصفیه هوای خانگی مناسب برای تامین سلامتی و پاکی هوای داخل منزل لازم است.

background

یک دستگاه تصفیه هوای خانگی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

به نوع و ظرفیت فیلترها دقت کنید

همانطور که توضیح داده شد، به نظر می‌رسد استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوایی که از فیلتر هپا و کربن اکتیو برای پاکسازی هوا بهره می‌برد، انتخابی مناسب است. چراکه این نوع دستگاه‌ها، ماده جدیدی را به محیط اضافه نمی‌کنند و خطری را برای سلامتیمان به وجود نمی‌آورند. با این حال تنها در نظر گرفتن نوع فیلترها برای انتخاب یک دستگاه تصفیه هوای کارآمد کافی نیست. چرا که حجم فیلترهای یک دستگاه تصفیه هوا اهمیت بسیاری دارد. برخی از دستگاه های موجود در بازار، با وجود استفاده از فیلترهای هپا و کربن اکتیو، پس از گذشت زمانی کوتاه، ظرفیتشان پر می‌شود و دیگر نمی‌توانند آلاینده‌های محیط را جذب خود کنند. در نتیجه از کار می‌افتند. بنابراین حتما در هنگام خرید درباره حجم فیلترها با فروشنده صحبت کنید. علاوه بر آن لازم است بدانید ادعای بعضی از فروشندگان که حرف از قابل شستشو بودن فیلتر هپا یا کربن اکتیو و عدم نیاز به تعویض می‌زنند، به هیچ عنوان صحت ندارند. چراکه با شست و شوی این فیلترها، ظرفیت آن‌ها بیشتر نخواهد شد و آلاینده‌ها از فیلتر پاک نمی‌شوند!اندازه و قدرت فن دستگاه را بررسی کنید

در دستگاه هایی که از فیلتر هپا برای پاکسازی محیط از آلاینده ها استفاده می‌کنند ابتدا هوا از طریق فن‌ها به درون دستگاه مکیده می‌شود. بنابراین فن دستگاه تصفیه هوا، تعیین کننده قدرت دستگاه است. هرچه فن دستگاه از توانایی بیشتری برای مکش هوا برخوردار باشد، مساحت بزرگتری از فضای خانه در زمان کمتری تصفیه می‌شود. این ویژگی در دستگاه‌های تصفیه هوا با عنوان میزان هوادهی شناخته می‌شود. همچنین لازم است بدانید برای اینکه دستگاه از فن قدرتمندی استفاده کند، باید به اندازه کافی بدنه بزرگی داشته باشد. در نتیجه بسیاری از دستگاه‌های تصفیه هوایی که اندازه کوچکی دارند، احتمالا از فن‌های ضعیف‌تری استفاده می‌کنند. همچنین کیفیت فن روی میزان صدای تولیدی دستگاه نیز تاثیرگذار است. صدای فن در دستگاه های تصفیه هوای باکیفیت در دور متوسط به سختی شنیده می شود.دستگاهی را انتخاب کنید که با اقلیم محل زندگیتان سازگار باشد

آلودگی در هر شهر و اقلیمی، هویت متفاوتی دارد. یک دستگاه تصفیه هوا مناسب باید برای محیطی که ما در آن زندگی می‌کنیم طراحی شده باشد. برای مثال آلودگی شهر اهواز از جنس گرد و خاک درشت (PM10) و ریز (PM2.5) با منشا طبیعی است. در حالی که آلودگی هوا در شهر تهران از نوع PM2.5 و حاصل ترافیک است و یا در عسلویه بخش عمده ای از آلودگی از نوع گاز های شیمیایی و با منشا صنعتی است. بخشی از دستگاه‌های وارداتی موجود در بازار ایران، برای اقلیم کشور تولیدکننده این دستگاه‌ها طراحی شده‌اند و ممکن است بازدهی موردنظر را در اقلیم کشور ما نداشته باشند. استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوایی که توسط متخصصین و کارشناسان ایرانی تولید شده‌اند، می‌تواند بخش بزرگی از این مشکل را حل کند. چرا که این دستگاه‌ها در کشور خودمان و برای آب و هوا و نوع آلودگی اقلیم کشورمان مهندسی و تولید می شوند.به گارانتی و خدمات پشتیبانی پس از فروش توجه کنید

بیشتر دستگاه‌های وارداتی فیلترهای خود را از خارج کشور تامین می‌کنند. در شرایطی که تحریم‌های موجود ممکن است برای واردات مشکلاتی ایجاد کند، تعویض فیلتر چنین دستگاه هایی پس از به اتمام رسیدن ظرفیتشان با سختی هایی همراه است. در این میان بسیاری از دستگاه‌های تصفیه هوای ایرانی فیلترهای مورد نیاز خود را با در نظر گرفتن استانداردهای اروپایی، در کشور خودمان طراحی و تولید می‌کنند و نگرانی بابت تامین فیلتر درباره دستگاه های بومی وجود ندارد. علاوه بر آن گارانتی و خدمات پشتیبانی پس از فروش محصول نیز بسیار اهمیت دارد. احتمالا تولیدکنندگانی که در داخل کشور فعال هستند، پشتیبانی و خدمات پس از فروش نیز عملکرد بهتری دارند.

background

قبل از خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی با یک متخصص مشورت کنید

بازار دستگاه های تصفیه هوا مثالی از پدیده «فریب مشتری از طریق گیج کردن او» یا همان عبارت انگلیسی (Confusopoly) است. اگر بخواهیم یک ماشین ظرفشویی بخریم با یک تحقیق ساده از دوستان و آشنایانمان متوجه می شویم که فلان محصول بسیار کارآمد است و دیگری نیست.

بنابراین هنگام خرید تقریبا از قبل تصمیم خود را گرفته ایم و در بیشتر اوقات گوشمان را بر روی تبلیغات و توصیه های فروشندگان می بندیم!

اما متاسفانه این روش برای خرید یک دستگاه پالایش هوا مناسب نیست، چراکه بیشتر اوقات تاثیر عملکرد خوب یا بد این محصولات به سادگی قابل احساس نیستند.

به عنوان مثال «اکسیژن غنی شده» و «هوای کوهستان» القابی هستند که توسط فروشندگان دستگاه های آیونایزر (تولید کننده یون منفی) برای دور کردن ذهن مشتری از اثرات منفی گاز ازن تولید شده توسط این نوع دستگاه های تصفیه هوا، به کار گرفته می شود!

بنابراین توصیه ما این است که قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا حتما با کارشناسان متخصص حوزه کیفیت هوا مشورت کنید. می توانید با نوجان تماس بگیرید و درباره راهکارهای بهبود کیفیت هوا، با مشاورین متخصص ما به صورت رایگان گفت و گو کنید.

دستگاه تصفیه هوای خانگی نوجان : مهندسی ایرانی برای مشکل بومی

طراحی اختصاصی برای اقلیم ایران و سبک زندگی شما

هرچند عوامل کیفیت نامطلوب هوا ممکن است در هر خانه متفاوت باشد، اما به طور کلی باید بپذیریم که اقلیم خشک کشور ایران و آلودگی هایی که به واسطه ترافیک در شهرهای بزرگ ایجاد می شود، شرایط تصفیه هوا در اقلیم سرزمینمان را کمی خاص کرده است. فیلترهای یک دستگاه تصفیه هوای مناسب باید برای تصفیه هوا در اقلیم ما طراحی شده و از ظرفیت کافی برای جذب ذرات معلق برخوردار باشد. علاوه بر این، با توجه به سبک زندگی مدرن ما، آلاینده های شیمایی زیادی در محیط اطرافمان وجود دارد. بنابراین یک دستگاه تصفیه هوای خوب باید با استفاده از فیلتر کربن اکتیو با ظرفیت مناسب این آلودگی ها را از هوایی که تنفس می کنیم، پاکسازی کند. دستگاه های تصفیه هوا نوجان با استفاده از فیلتر کربن اکتیو دارای استانداردهای اروپایی، سلامتی را به خانه شما هدیه می کندicon

با افتخار، ساخت ایران

نوجان نتیجه باور به مهندسی ایرانی و تلاشی برای ادای دین به نسل آینده این مرز و بوم است

icon

گارانتی برای همه محصولات

تمام محصولات نوجان با گارانتی ۲۴ ماهه و خدمات پس از فروش طولانی مدت ارائه می‌شوند


خدمات پس از فروش ما و خیال راحت شما

نوجان به عنوان یک مجموعه ایرانی فیلترهای مورد نیاز خود را با در نظر گرفتن استانداردهای اروپایی، به دست کارشناسان متخصص خود تولید می‌کند و نگرانی بابت تامین فیلتر وجود ندارد. همچنین ما برای محصولات خود گارانتی 24 ماهه ارائه می‌کنیم. علاوه بر آن همیشه آماده پاسخگویی به سوالات و حل مشکلات احتمالی شما هستیم.

طراحی اختصاصی بر اساس سلیقه و نیاز شما

مهندسین متخصص ما آماده شخصی سازی سیستم های تصفیه هوا بر اساس شرایط خاص محیط شما هستند. علاوه بر آن امکان تغییر رنگ بدنه و چاپ لوگو روی دستگاه ها باعث شده تا به راحتی دستگاه تصفیه هوایی که استفاده می کنید، به عضوی جدانشدنی از فضای شما تبدیل شود.

اگر هنوز مردد هستید، برای سلامتی خود با ما تماس بگیرید

کارشناسان ما آماده راهنمایی شما برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه هوا هستند

دریافت مشاوره رایگان
تصفیه هوای خانگی n300 pro

تصفیه هوای خانگی N300 Pro

زیبای قدرتمند


مدل نوجان N300 با استفاده از پیش فیلترها و فیلترهای الیافی با کیفیت بسیار بالا و فیلتر گازی با بیش از سه کیلوگرم کربن فعال طراحی شده است. این مدل با بدنه زیبا و قدرتی بی نظیر، راه حل پیشنهادی ما برای تصفیه هوا در منزل و حفاظت از سلامتی شما است.

درخواست خرید دریافت کاتالوگ