بین مدل های متنوع دستگاه های تصفیه هوا شک دارید؟ دستگاه مناسب خود را پیدا کنید

با ما تماس بگیرید :‌ ۰۲۶۳۳۵۱۴۰۸۱ برای مشاوره بیشتر، با ما تماس بگیرید

دستگاه تصفیه هوا


در زندگی امروز ما دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا دیگر یک کالای لوکس نیست، بلکه یک نیاز اساسی به شمار می‌آید.
دستگاه تصفیه هوای ایرانی نوجان با بالاترین کیفیت استانداردهای اروپایی و ظاهری زیبا، علاوه بر اینکه به خانواده شما سلامتی را هدیه می‌دهد، به یک عضو جدانشدنی از دکوراسیون منزل شما تبدیل می‌شود.
برای مشاوره رایگان و خرید دستگاه تصفیه هوا با ما تماس بگیرید

دریافت مشاوره رایگان
background

آیا دستگاه تصفیه هوا واقعا مفید است؟

یک روز آلوده در تهران، اهواز و یا هر یک از شهرهای بزرگ و آلوده ایران را تصور کنید… رسانه ها و پزشکان توصیه می‌کنند که افراد کهنسال، بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار و کودکان در این روزها از خانه خارج نشوند…
اما با اندازه گیری میزان آلاینده‌ها، به سادگی متوجه می‌شویم که مقدار آلودگی در محیط های بسته خانگی، تفاوت چندانی با بیرون ندارد. حتی علاوه بر آلاینده های هوای بیرون، در هوای داخل منازل نیز آلاینده های متنوعی دیده می شود که بعضی از آن ها به مراتب خطرناک‌تر از آلودگی هوای بیرون است.
دستگاه های تصفیه هوا در صورت استفاده از مکانیزم درست تصفیه هوا و داشتن کیفیتی مناسب می‌توانند تا ۹۹% از آلاینده های محیط را جذب و پاکسازی کنند.
بنابراین استفاده از دستگاه تصفیه هوا نه تنها مفید است، بلکه در شهرهای آلوده ضرورت دارد.چرا در محیط‌ های بسته‌ی خانگی و اداری نیاز به تصفیه هوا داریم؟

تصور اشتباه بعضی‌ها این است که با ماندن در خانه و بستن در و پنجره‌ها دیگر آلودگی هوا ما را تهدید نمی‌کند!

درست است که آلودگی هوای محیط بیرونی تقریبا از کنترل ما خارج است. اما ما بیش از ۸۰ درصد زمان خود را در محیط‌های داخلی (خانه و محل کار) می‌گذرانیم و می‌توانیم بخش قابل توجهی از کیفیت هوایی که تنفس می‌کنیم را کنترل کنیم.

علاوه بر آن همانطور که اشاره شد میزان آلاینده‌های خارجی در محیط بسته تفاوت چندانی با بیرون ندارد، چرا که آلودگی داخلی شامل آلاینده‌های مختلفی از جمله موارد زیر می‌شود:

  • پوشش های الیافی مثل پرده و فرش
  • ذرات معلق ناشی از پخت و پز و سرخ کردن مواد غذایی
  • گازهای شیمیایی منتشر شده از محصولات چوبی و پلاستیکی
  • ذرات معلق آزاد شده توسط منسوجات (هر چیز بافته شده)

نکته مهم این است که گاهی چنین آلاینده‌ها خطرناک‌تر از آلودگی هوای بیرون هم هستند.

شاید به همین دلیل است که شهروندان کشورهای توسعه یافته و پیشرفته با هوایی پاک‌تر همچنان از دستگاه های تصفیه هوای خانگی استفاده می کنند.

می‌توان گفت دو تهدید بزرگ، یعنی آلاینده های هوای خارج منزل و آلاینده های شیمیایی داخل خانه، ما را درگیر هزینه‌ی سنگین درمان بیماری های تنفسی کرده و باعث کاهش میانگین طول عمر ما شهرنشینان شده است. در این میان استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوا، چاره‌ای مناسب برای حل این مشکل به حساب می‌آید.

استفاده از دستگاه تصفیه هوا چگونه به سلامتی ما کمک می‌کند؟

icon

کاهش اثرات آلودگی شهرها

یک دستگاه تصفیه هوای با کیفیت قادر است تا ۹۹% از آلاینده های محیط را جذب و پاکسازی کند.

icon

تصفیه آلودگی‌های شیمیایی

یک دستگاه‌ تصفیه هوا با فیلتر کربن اکتیو مناسب می‌تواند گازهای شیمیایی محیط همچون: آلاینده‌های متصاعد از مواد شوینده، چسب ها، رنگ‌ها، خوش‌بوکننده‌ها، مصنوعات چوبی و وسایل تزئینی و بوها را جذب کند.

icon

کنترل آسم و آلرژی

استفاده از دستگاه تصفیه هوا و تنفس هوای پاک، هرچند که منجر به درمان آسم و آلرژی نمی‌شود، اما در کنترل آن بسیار موثر است.

چگونه یک دستگاه تصفیه هوای مناسب انتخاب کنیم؟

تنوع زیاد دستگاه‌های تصفیه هوا ممکن است انتخاب را برای شما کمی سخت کند. اما نگران نباشید، ما در نوجان به سلامتی هوایی که شما تنفس می‌کنید تعهد داریم و شما را راهنمایی می‌کنیم.

هنگام انتخاب و خرید دستگاه تصفیه هوای مناسب به نکات زیر توجه کنید :

نحوه عملکرد دستگاه تصفیه هوا

دستگاه‌های ازن‌ساز و دارای لامپ uv مناسب نیستند. چراکه تولید گاز ازن در این دستگاه‌ها تهدید بزرگی برای سلامتی ما هستند. حتما یک دستگاه با سیستم فیلتراسیون صرف انتخاب کنید. بهترین دستگاه‌های تصفیه هوا در جهان، فقط از فیلترهای با کیفیت برای جذب آلاینده‌ها استفاده می‌کنند و ماده جدیدی به هوا اضافه نمی‌کنند

کیفیت و ظرفیت فیلترها

فریب تعداد مراحل فیلتراسیون را نخورید! فیلتراسیون سه مرحله‌ای شامل مراحل پیش فیلتر، فیلتر هپا و فیلتر کربن فعال؛ بهترین و موثرترین سیستم فیلتراسیون است. علاوه بر تعداد مراحل و سیستم فیلتراسیون، به کیفیت و ظرفیت فیلترها هم توجه کنید. دستگاه‌های ارزان قیمت و کوچک معمولا فیلترهای کوچکی دارند و بعد از گذشت زمانی کوتاه اثربخشی خود را از دست می‌دهند و یا هزینه‌های اضافی برای تعویض فیلتر به شما تحمیل می‌کنند. پس حتما دستگاه تصفیه هوا با فیلتراسیون سه مرحله‌ای، فیلتر‌های با کیفیت و ظرفیت بالا انتخاب کنید.

قدرت دستگاه یا همان ظرفیت هوادهی

یک دستگاه تصفیه هوای کوچک با یک فن ضعیف نمی‌تواند هوای تمام فضای منزل شما را تصفیه کند، یک دستگاه تصفیه هوای مناسب باید یک فن قدرتمند با مصرف بهینه برق و کم صدا داشته باشد.

تناسب دستگاه با محیطی که از آن استفاده می‌شود

ماهیت آلودگی در اهواز که پر از گرد و خاک است، با تهران و رشت متفاوت است. حال تصور کنید که یک دستگاه که برای چین یا اروپا طراحی شده شده است چقدر می‌تواند در محیط منزل شما ناکارامد باشد. پس یا از یک دستگاه تصفیه هوای ایرانی با کیفیت و استاندارد استفاده کنید و یا قبل از خرید دستگاه، از توانایی دستگاه تصفیه هوای مورد نظر خود برای تصفیه هوای محیط زندگی خود اطمینان حاصل کنید.

خدمات پس از فروش

دستگاه تصفیه هوای شما پس از مدتی نیاز به تعویض فیلتر دارد، یا ممکن است به هر دلیلی نیاز به تعمیر پیدا کند. از اینرو هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا به خدمات پس از فروش توجه کنید. چه بسا دستگاه‌های خارجی که توسط شرکت‌های بازرگانی وارد ایران شده و به فروش رفته‌اند اما پس از چند سال دیگر فیلتر آن‌ها در بازار پیدا نمی‌شود.

طراحی زیبا

دستگاه تصفیه هوایی که می‌خرید قرار است به یک عضو جدانشدنی از دکوراسیون منزل یا محل کار شما تبدیل شود، پس به طراحی و زیبایی آن توجه کنید.

بهترین دستگاه تصفیه هوا در ایران کدام است؟

در نوجان؛ ما به محصول خود باور داریم و با افتخار می‌گوییم دستگاه‌های تصفیه هوای نوجان، ساخت ایران و بهترین هستند. نوجان تنها یک تولید‌کننده دستگاه تصفیه هوا نیست! ما در شرکت مهندسی پالایش نوجان مهر، با تحقیقات گسترده و شناخت آلایندگی‌های بومی دستگاه تصفیه هوایی مناسب اقلیم ایران و با فیلترهای با کیفیت اروپایی برای شما ساخته ایم. نوجان یک شرکت ایرانی است و ما پای سلامت هوایی که هموطنانمان تنفس می‌کنند ایستاده ایم، در نتیجه نگران تامین فیلترها از تحریم و شرایط دیگر نباشید. چراکه تولید محصولات ما در ایران و توسط مهندسین متخصص و بومی صورت می‌گیرد. خدمات پس از فروش و تعهد به مشتری از ارزش‌های اساسی ما در نوجان است.icon
با افتخار، ساخت ایران

نوجان نتیجه باور به مهندسی ایرانی و تلاشی برای ادای دین به نسل آینده این مرز و بوم است

icon
گارانتی برای همه محصولات

تمام محصولات نوجان با گارانتی ۲۴ ماهه و خدمات پس از فروش طولانی مدت ارائه می‌شوند


اگر هنوز مردد هستید، برای سلامتی خود با ما تماس بگیرید

کارشناسان ما آماده راهنمایی شما برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه هوا هستند

دریافت مشاوره رایگان
image

دستگاه تصفیه هوای نوجان N Series


  • گارانتی ۲۴ ماهه
  • تکنولوژی دمنده‌های کم مصرف و کم صدا با موتور EC
  • مبتنی بر فیلتراسیون صرف و بدون تولید گاز ازن
  • استفاده از فیلتر‌های الیافی از سازندگان معتبر اروپایی
اطلاعات بیشتر دریافت کاتالوگ

دستگاه تصفیه هوا در چه محیط‌هایی کاربرد دارد؟

image

ما بیش از هشتاد درصد از روز را در محیط‌های بسته سپری می‌کنیم و تنفس آلاینده‌ها در فضاهای بسته، تهدید بزرگی برای سلامتی ما به شمار می‌رود. دستگاه تصفیه هوا، راهکاری مطمئن برای حفظ سلامتی در خانه است.

اطلاعات بیشتر
image

فضای بانک‌ها به دلیل تردد و ازدحام جمعیت بسیار آلوده است. علاوه بر آن واحد‌های پول‌شمار در این محیط‌ها تهدیدات آلودگی هوا را برای کارمندان این بخش‌ها دو چندان می‌کند. برای هر حل مشکل دو مورد عنوان شده، بهترین راهکار استفاده از دستگاه تصفیه هوا است.

اطلاعات بیشتر
image

تنفس هوای آلوده علاوه بر خطراتی که برای سلامتی کارمندان به همراه می‌آورد، باعث کاهش میزان بازدهی در محیط‌های اداری می‌شود. با استفاده از دستگاه تصفیه هوای مناسب می‌توان هوای پاکیزه را به این محیط‌ها تزریق کرد.

اطلاعات بیشتر
image

کارکنان بخش‌های صنعتی در معرض خطرناک‌ترین آلاینده‎‌ها هستند و سلامتیشان با تهدیدات جدی رو به رو است. تصفیه هوا در محیط‌های صنعتی برای حذف آلودگی‌ها، بسیار ضروری است.

اطلاعات بیشتر
image

با توجه به آلاینده‌های خاصی که در مطب‌های دندان‌پزشکی می‌توانند سلامت بیماران و پزشکان را با تهدید جدی رو به رو کنند، تصفیه هوا در این فضاها برای حفظ سلامتی افراد واجب است.

اطلاعات بیشتر
image

تراکم جمعیت در محیط‌های آموزشی باعث افت کیفیت هوا و در نتیجه کاهش کیفیت یادگیری دانش‌آموزان و دانشجویان می‌شود. استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوا در این محیط‌ها یادگیری همراه با سلامتی را ممکن می‌سازد.

اطلاعات بیشتر
image

تنفس هوای پاک و حفظ سلامتی برای ورزشکاران اهمیت بسیار زیادی دارد. در محیط‌های ورزشی با توجه به آلودگی هوای بیرون، تهویه هوا کافی نیست. بنابراین پاکسازی آلاینده در جهت بهبود کیفیت هوا بسیار مهم است.

اطلاعات بیشتر

آیا در انتخاب دستگاه مورد نیاز خود تردید دارید؟

با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده راهنمایی شما هستند

تردید دارید

سوالات متداول

دستگاه تصفیه هوا خود را کجای محیط باید قرار دهم؟

هرچه قدر دستگاه بیشتر نزدیک به مرکز محیط باشد، بهتر است. با این حال کارشناسان ما در هنگام نصب و تست دستگاه بهترین مکان را به شما پیشنهاد می‌کنند.

آیا دستگاه تصفیه هوای بدون فیلتر وجود دارد؟

ادعای بدون فیلتر بودن بعضی از دستگاه‌های موجود در بازار به هیچ عنوان صحیح نمی باشد، ممکن است این دستگاه‎‌ها در کاهش باکتری موثر باشند اما در آلودگی ذرات معلق نقشی ندارند.

هر چند وقت یکبار باید برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه هوای نوجان هزینه کنم؟

در شرایط عادی برای اکثر شهر های ایران به جز مناطق بسیار آلوده مانند خوزستان پیش فیلترها یک سال و فیلتر های کربن و هپا در فواصل یک تا دو سال تعویض می شوند.

آیا دستگاه تصفیه هوا بو را جذب می کند؟

دستگاه تصفیه هوایی که در آن از فیلتر های جاذب کربن اکتیو در مقدار متانسبی (بیش از حد دو کیلوگرم) استفاده شده باشد توانایی جذب مقدار زیادی ار بوی محیط را دارد

دستگاه تصفیه هوای ایرانی نوجان چه قدر مصرف برق دارد؟

وقتی دستگاه تصفیه هوا با سرعت متوسط کار می کند مصرفی کمتر از بیست وات و به اندازه یک لامپ کم مصرف دارد

فیلتر های دستگاه تصفیه هوا قابل شست و شو است؟

به غیر از برخی پیش فیلترها که وظیفه جذب ذرات بسیار درشت مانند پرز و موی فرش و قالی را برعهده دارند، هیچ فیلتر الیافی تصفیه هوا قابل شست و شو نیست و تبلیغات در این زمینه بی‌اساس هستند.