دستگاه تصفیه هوای LG Air Purifier AS70GPWF1 بهتر است یا نوجان N300 ؟ یک مقایسه عادلانه

مقایسه دستگاه تصفیه هوای الجی با نوجان n300

انتخاب یک دستگاه تصفیه هوای با­کیفیت در شرایطی که تبلیغات گمراه­کننده بسیاری درباره­ی عملکرد محصولات متنوع در بازار وجود دارد، بدون داشتن اطلاعات کافی، امری غیرممکن به نظر می­رسد. در این میان یکی از راه هایی که به انتخاب یک دستگاه باکیفیت منجر می­شود، مقایسه دستگاه های موجود در بازار است.

در این سری مقالات، سعی شده تا با رعایت انصاف و به دور از هرگونه جهت­گیری به مقایسه دستگاه تصفیه هوای نوجان N300 از سری محصولات نوجان، با برخی دیگر از محصولات باکیفیت موجود در بازار پرداخته شود. تمام تلاش ما در اینجا آنست که با بهترین دقت به ارزیابی مشخصات فنی بپردازیم لیکن بدلیل محدود بودن دسترسی به بعضی جزییات، ممکن است اشتباهاتی نیز رخ داده باشد که در صورت بروز هرگونه مشکل، ضمن عذرخواهی بابت آن، پذیرای تمام انتقادات و پیشنهادات شما جهت اصلاح آن موارد هستیم.

 

دستگاه تصفیه هوای LG AS70GPWF1 در یک نگاه

 

این مدل از دستگاه های ال جی، یکی از با کیفیت ترین محصولات این شرکت به شمار می رود. این دستگاه مبتنی بر یک پیش فیلتر و دو فیلتر اصلی هپا و کربن است، و از تکنولوژی هایی که منجر به تولید گاز ازن می شود، استفاده نمی کند.از نقاط قوت این دستگاه می توان به وجود تایمر اشاره کرد که قابلیت استفاده از آن  با زمان بندی دلخواه را فراهم می سازد.

دستگاه تصفیه هوای الجی LG AS70GPWF1

چرا دستگاهی از شرکت  LG را انتخاب کردیم؟

شرکت ال جی یکی از تولیدکننده های شناخته شده لوازم خانگی برقی است که همیشه محصولات با کیفیتی را ارائه داده و طرفداران خود را راضی نگه داشته است. خوش نام بودن این برند در برخی عرصه ها، باعث شده که محصولات این شرکت همواره یکی از گزینه های اصلی خریداران به شمار آید. هرچند نکته قابل توجه آن است که این شرکت به عنوان تولید کننده تخصصی در  حوزه دستگاه های تصفیه هوا به شمار نمی رود و محصولات آن از برخی جنبه های تخصصی مورد نقد است.

 

دستگاه تصفیه هوای نوجان N300 در یک نگاه

دستگاه تصفیه هوای نوجان مدل N300

 

طراحی بدنه ساده و نسبتا مدرن آلومینیومی به رنگ سیلور ابریشمی و یا سفید که با شیشه طرح دار جلو و پنل شیشه لمسی روی دستگاه همراه شده است اولین تصویری است که از این دستگاه تصفیه هوا نسبتا بزرگ (۸۰ ساتیمتر ارتفاع) به چشم می آید.

دستگاه تصفیه هوای نوجان N300 متکی بر فیلتر های الیافی هپا و کربن اکتیو برای جذب آلاینده های محیط است و از تکنولوژی هایی که منجر به تولید گاز ازن می شود استفاده نمی کند. بارزترین ویژگی عملکردی آن، فیلترهای بزرگ و طراحی دوطرفه است که به واسطه آن سطح و میزان فیلترها در این دستگاه بیش از دوبرابر اکثر دستگاه های با طرح یکطرفه موجود در بازار است.

فن دستگاه نیز یکی دیگر از صفات برتر دستگاه می باشد. استفاده از چنین دمنده هایی با موتور بلبرینگی EC فقط در برترین و گرانقیمت ترین مدلهای دنیا (نظیر مدل City M شرکت کمفیل – ساخت سوئد) دیده می شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی ویژگی ها و مقایسه این دو دستگاه بپردازیم.

 

مشخصات

نوجان N300

ال جی AS70GPWF1

ابعاد (سانتیمتر)

پهنا:  ۴۰

عمق: ۳۰

ارتفاع: ۸۰

پهنا : ۴۷.۵

عمق : ۳۰

ارتفاع : ۶۸

حداکثرحجم هوای پاک خروجی

(متر مکعب در ساعت)

۴۵۰ ۴۴۰

حداکثر صدا (در حداکثر هوادهی)

۴۸ دسیبل ۵۴ دسیبل

تعداد مراحل فیلتراسیون

۳ مرحله (بصورت جفت) ۳ مرحله (یک طرفه)

فیلتر هپا

دارد دارد

سطح موثر فیلتر هپا

۳ متر مربع نامشخص

فیلتر ذرات گرد و غبار درشت

دارد ندارد

پیش فیلتر قابل شستشو

ندارد دارد

فیلتر کربن + زیولیت

دارد دارد

میزان جاذب گازی (گرم)

۲۰۰۰ نامشخص

تولید اوزون

ندارد ندارد

گارانتی

دارد دارد

* دستگاه تصفیه هوای نوجان N300 دارای یک دور بالاتر موسوم به  H نیز است که  تا ۷۵۰ متر مکعب در ساعت هوا را به گردش در میاورد که البته بدلیل صدای بالا در این دور تنها برای موارد اضطراری استفاده میگردد

در ادامه با ما همراه باشید تا به مقایسه و بررسی ویژگی های این دو محصول بپردازیم.

 

ابعاد دستگاه و حجم فیلترهای بکار رفته در آن

اندازه ی دستگاه از این جهت حائز اهمیت است که کوچک بودن دستگاه منجر به کوچک شدن فیلتر ها و در نتیجه عملکرد ضعیف دستگاه می گردد. از نظر ابعاد دو دستگاه، دستگاه ال جی کوچک تر از دستگاه تصفیه هوای نوجان N300  می باشد و در نتیجه می توان گفت که از حجم فیلتراسیون به مراتب کمتری برخوردار است.

 

حجم هوادهی و میزان صدا

حجم هوای خروجی ماکزیمم دو دستگاه نیز  با هم برابر می باشد، با این تفاوت که اولا مدل N300 دارای یک دور بالاتر موسوم به  H نیز است که  تا ۷۵۰ متر مکعب در ساعت هوا را به گردش در میاورد که البته بدلیل صدای بالا در این دور تنها برای موارد اضطراری استفاده می‌گردد.

ثانیا، میزان صدا دستگاه تصفیه هوای نوجان N300 در دور ماکزیمم از دستگاه تصفیه هوا هانی ول بطور چشمگیری پایین تر است. فراموش نکنیم که ۶ دسیبل اختلاف در این دامنه کم نیست. علاوه بر آن هرچند که متاسفانه اطلاعات دقیقی درباره ی مشخصات دستگاه ال جی به صورت رسمی اعلام نگردیده است، اما به نظر می رسد این دستگاه برای یک اتاق ۷۰ الی ۸۰ متر طراحی شده که عملکرد ضعیف تری از دستگاه نوجان خواهد داشت.

 

ترکیب فیلتر ها

فیلترهای دستگاه تصفیه هوا

همانطور که گفته شد هر دو دستگاه از سه نوع فیلتر استفاده می کنند. اولین مرحله فیلتراسیون در دستگاه ال جی با یک پیش فیلتر آغاز می شود که قادر به جذب ذرات بسیار بزرگ مانند پرز و مو پراکنده شده در محیط خواهد بود.

در مقابل دستگاه نوجان از یک فیلتر اولیه بهره می برد که قادر به جذب ذرات بسیار کوچک تر مانند گرد و غبار نیز خواهد بود.در مراحل بعدی تصفیه هوا، هر دو دستگاه از فیلتر های هپا و کربن استفاده می کنند. نکته ی قابل تامل درباره ی فیلتر های الیافی هپا و کربن ادعای قابل شست و شو بودن آن ها و استفاده دائمی از این فیلتر ها در دستگاه های ال جی است.

هرچند که ممکن است با شست و شوی این فیلتر ها ذرات بسیار بزرگی که از مرحله اول تصفیه دستگاه عبور کرده اند، از روی فیلتر پاک شوند اما این اتفاق به معنای قابل استفاده بودن ها پس از تمام شدن ظرفیتشان نیست. فیلتر های هپا و کربن حتما باید پس از پایان عمرشان تعویض گردند تا عملکرد دستگاه با افت کیفیت همراه نشود. این نکته منفی به عنوان یک اطلاع رسانی گمراه کننده در محصولات شرکت ال جی جای انتقاد دارد.

طراحی ظاهری

در دستگاه تصفیه هوای نوجان N300 خطوط و سطوح منحنی کمتر است و از شیشه با طرح و چاپ دیجیتال برای زیبایی صفحه لمسی و پنل دکوراتیو جلو استفاده شده است که امکان طراحی سفارشی محصولات با توجه به دکوراسیون و فضای محیط در طرح و نقش ها و رنگ های متفاوت را فراهم می سازد.

در مقابل،  دستگاه ال جی با طراحی ساده و با یک رنگ عرضه گردیده است. به طور کلی طراحی بدنه در این مدل از ال جی چندان با معیار های زیبایی سازگاری ندارد.

نتیجه گیری

پرآوازه لوازم خانگی برقی به شمار می رود.هرچند همانطور که گفته شد این شرکت تولید کننده تخصصی در حوزه دستگاه های تصفیه هوا نمی باشد و بر سر مسائلی از قبیل قابل شست و شو بودن فیلتر ها و استفاده دائمی از آن ها شک و تردید وجود دارد. این مدل از دستگاه های ال جی موسوم به LG AS70GPWF1 در مرداد ماه ۱۳۹۸ با قیمت نزدیک به ۷ میلیون تومان قابل تهیه بوده است و قیمت بیشتری نسبت به دستگاه تصفیه هوای نوجان N300  دارد.

در مورد گارانتی این محصول و جزئیات بیشتر به دلیل رعایت شرایط سالم رقابت توضیحی نمی دهیم. . در مقابل  دستگاه تصفیه هوا مدل نوجان N300 محصولی علاوه بر امکان استفاده از ترکیب فیلتر های مختلف با توجه به نوع آلودگی و طراحی سفارشی دستگاه با توجه به دکوراسیون و محیطی که دستگاه در آن استفاده می شود، از سطح و حجم بمراتب بالاتری از فیلتر بهره مند است و شدت صدای فن نیز در مقایسه با مدل هانی ول کمتر است.

درباره ی دستگاه تصفیه هوای نوجان N300 که به دست کارشناسان متخصص در کشور خودمان تولید شده ،به طور مصفل می توانید در دیگر مقاله های سایت با جزئیات بیشتر اطلاعات کسب کنید.تمامی محصولات نوجان شامل گارانتی ۱۸ ماهه می باشند.

 


سلامتی را به خانواده خود هدیه دهید

برای مشاوره در مورد آلودگی هوا و راهکار های مقابله با آن در فضای داخلی، با ما تماس بگیرید.

مشاوره رایگان و خرید دریافت کاتالوگ دستگاه خانگی دریافت کاتالوگ دستگاه اداری