سوالات مهم درباره ی دستگاه های تصفیه هوا

 
1چرا نیاز به یک تصفیه کننده هوا دارم؟
ما بیشتر ساعات روزانه را در محیط های بسته و در معرض آلاینده های مضر می گذرانیم و یک دستگاه تصفیه هوای خوب می تواند از وارد شدن آلاینده ها به بدن ما جلوگیری کند.
2تنظیمات سرعت دستگاه تصفیه هوا بر چه اساسی است؟
به طوری کلی هر چه قدر دستگاه تصفیه هوا با دور بالاتری روشن باشد تاثیر بهتری خواهد داشت طبیعتا هرچه قدر دستگاه را در موقعیت های دورتری از مکان های استراحت قرار دهیم امکان استفاده از دور های بالاتر دستگاه فراهم تر می شود . توصیه کلی ما گذاشتن دستگاه در فضا های مرکزی ساختمان است اما کارشناسان ما همواره آماده ی ارائه مشاوره رایگان هستند.
3دستگاه تصفیه هوا خود را کجای خانه باید قرار دهم؟
همانطور که پیشتر اشاره شد هرچه قدر دستگاه به فضای مرکزی خانه و به دور از مکان های استراحت قرار بگیرد ، علاوه بر اینکه صدای کمتری احساس خواهد شد امکان استفاده از دور های بالاتر هم وجود خواهد داشت.
4آیا تصفیه کننده هوای من آسم یا آلرژی را درمان می کند؟
دستگاه تصفیه هوا به طور قطع آسم یل آلرژی را درمان نخواد کرد اما باعث می شود تحریک کننده های آسم و آلرژی در فضا کاهش پیدا کند. در واقع تاثیری به مانند توصیه پزشکان به مهاجرت این گروه های حساس به شهر های با آلودگی کمتر دارد و در صورت کیفیت دستگاه محیطی به مانند آن در خانه ایجاد می کند
5آیا دستگاه تصفیه هوای بدون فیلتر وجود دارد؟
ادعای بدون فیلتر بودن بعضی از دستگاه های موجود در بازار به هیچ عنوان صحیح نمی باشد ، ممکن است این دستگاه ها در کاهش باکتری پیدا کند اما در آلودگی ضرات معلق و عوامل گازی مضر به طور قطع نقشی ندارند.
6آیا ادعای عمر خیلی طولانی برای فیلتر ها صحیح است؟
بعضی از فیلتر های فوتوکالیتستی که درباره ی عملکردشان تردید وجود دارد ممکن است عمر طولانی داشته باشند اما قلب یک دستگاه تصفیه هوای خوب یک فیلتر الیافی هپا و فیلتر های کربنی است که هیچ کدام از آن ها عمری بالا تر از دو سال ندارند.
7هر چند وقت یکبار باید برای فیلتر هزینه کنم؟
در شرایط عادی برای اکثر شهر های ایران به جز مناطق بسیار آلوده مانند خوزستان پیش فیلتر ها ظرف شش ماه تا یک سال و فیلتر های کربن و هپا در فواصل یک تا دو سال تعویض می شوند.
8آیا دستگاه تصفیه هوا نوجان گارانتی پس از فروش دارد؟
بله . برای هجده ماه گارانتی تعویض دستگاه و ده سال تعویض قطعات .(به غیر از فیلتر های مصرفی)
9آیا دستگاه تصفیه هوا بو را جذب می کند؟
دستگاه تصفیه هوایی که در آن از فیلتر های جاذب کربن اکتیو در مقدار متانسبی (بیش از حد دو کیلوگرم) استفاده شده باشد توانایی جذب مقدار زیادی ار بوی محیط را دارد .
10آیا تصفیه کننده هوا صدای آزار دهنده ای دارد؟
استفاده از فن های پیشرفته در دستگاه های تصفیه هوا به این منظور است تا از تولید صدای زیاد جلوگیری کند اما بدیهی است که اگر دور دستگاه را روی سرعت خیلی زیادی تنظیم کنیم صدا قابل شنیدن می باشد و در دور های متوسط و پایین صدایی احساس نخواهد شد.
11دستگاه تصفیه هوا چه تاثیری دارد؟
ما بیشتر وقت خود را در محیط های بسته سپری می کنیم و یک دستگاه تصفیه هوای خوب مبتنی بر فیلتر های مناسب قادر است تا میزان ذرات معلق و آلاینده های محیط را نسبت به قبل از استفاده و همچنین محیط بیرون تا حد بسیار زیادی کاهش دهد
12دستگاه تصفیه هوای N300 برای چه متراژی مناسب است؟
بسته به شرایط محیط و نوع آلودگی که در محیط وجود دارد جواب این سوال متفاوت است اما به طور کلی این دستگاه برای خانه هایی با متراژ کمتر از صد و پنجاه متر مناسب است.
13دستگاه تصفیه هوا چه قدر مصرف برق دارد؟
وقتی دستگاه تصفیه هوا با سرعت متوسط کار می کند مصرفی کمتر از بیست وات و به اندازه یک لامپ کم مصرف دارد
14کارکرد یون منفی در فرایند تصفیه هوا چیست؟
اغلب اطلاعاتی که درباره ی یون منفی توسط تبلیغات به مردم داده می شود صحت ندارد و طبق تحیقیقات صورت گرفته یون منفی قادر به کاهش ذرات معلق نمی باشد .
15دستگاه نوجان محصول کدام کشور است؟
دستگاه تصفیه هوای نوجان براساس طراحی های شاخص شرکت های معتبر دنیا و متخصص در این زمینه ولی بومی سازی شده در کشور ما و با قطعات بسیار مرغوب داخلی و خارجی ساخته می شود.
16فیلتر های دستگاه تصفیه هوا قابل شست و شو است؟
به غیر از قشر خاصی از پیش فیلتر ها که وظیفه جذب ذرات بسیار درشت مانند پرز و موی فرش و قالی است هیچ فیلتر الیافی تصفیه هوا قابل شست و شو نیست و تبلیغات در این زمینه بی اساس هستند و باید در زمان پایان عمرشان تعویض گردند.